A bőrgomba fertőző bőrbetegség, amely érintés útján terjed, fertőzött bőrfelülettel való direkt kontaktus révén, vagy olyan tárgyak érintésével, amelyek felületén a kórokozók megtalálhatóak.
Nedves és meleg, első sorban sötét helyeken telepszenek meg és szaporodnak a bőrbetegséget okozó gombák, amelyek úgy kerülhetnek a bőrünkre, ha nem tartjuk be az alapvető higiéniai szabályokat.
bőrgomba melegágyai
Elsősorban sokak által látogatott uszodák, edzőtermek és egyéb közösségi fürdőszobák és öltözők lehetnek a bőrgomba melegágyai.
Ezért nagyon javasolt ilyen helyeken a zuhanyzóban is a gumipapucs használata és kerülni kell a csupasz bőrfelület érintkezését a padokkal, a mosdókkal a zuhanyzó falával vagy tálcájával.
bőrgomba fajtái
A kórokozónak több válfaja van, ezek közül van, amelyik inkább a körmön, van amelyik a nemi szervek tájékán és van amelyik a lábfejen és a lábujjak között telepszik meg előszeretettel.
Összességében a teljes bőrfelületen megjelenhet gombás fertőzés.
Jellemzően a sötét, nedves és befülledésre hajlamos területek a veszélyeztetettek. Emiatt érdemes pamut fehérneműt és zoknit használni és ügyelni a ruhaneműink és a lábbelik megfelelő szellőzésére.
bőrgomba tünetei
A bőrgomba tünetei között minden esetben szerepel
- a bőr pirulása
- erős viszketés
- hólyagosodás
- hámlás.
- A kiszáradt bőr gyakorta be is repedhet.
a bőrgomba kezelése
A bőrgomba kezelése különféle gombaölő hatású szert tartalmazó oldatokkal és krémekkel történhet.
Szükség lehet a krém hatását kiegészítő, szájon át szedhető gyógyszerek alkalmazására is.
A gyógyszerek mellett találhatunk számos olyan természetes szert is, amely gombaölő hatással rendelkezik. Ilyen pl. a teafa-olaj.
A bőrfelszín kezelése mellett nagyon fontos az immunrendszer erősítése és a bőr természetes védekezőrendszerének helyreállítása is.
A bőrgomba nem szégyelni való, hanem kezelni kell. Mielőbbi gógyszeres kezelés szükséges, a gyors gyógyulás érdekében!