májfolt

Mennyire veszélyes, egyáltalán veszélyes-e a májfolt?

A májfolt alapvetően egy éles, határozott szélekkel rendelkező, halvány, szabálytalan, nagyméretű pigmentfolt, mely általában szimmetrikusan jelentkezik, ráadásul az esetek 90%-ában a nőket érinti, továbbá jelenleg már bizonyított, hogy az esetek 30%-ban genetikailag öröklött.

A májfolt hatása

Ez a halvány pigmentáció alapvetően nem tekinthető veszélyesnek, hiszen önmagában nincs negatív hatása a szervezetre. Valódi veszélye abban rejlik, hogy sokszor olyan, háttérben zajló folyamatokra figyelmeztet, melyek diagnózis hiányában már önmagukban veszélyesek vagy valóban veszélyessé válhatnak.
A májfoltok tehát nem egyes betegségek okai, hanem maguk az okozatok, a tünetek, melyek segítenek a problémák fellelésében. A májfolt megjelenésének hátterében általában hormonális problémák állnak, de jelezheti a máj, a gyomor és a bélrendszer nem megfelelő működését is.

A májfoltok veszélytelen pigmentfoltok

Ennek fényében elmondható tehát, hogy a májfolt maga nem veszélyes, viszont fontos indikátora a szervezetben zajló folyamatoknak, éppen ezért megjelenését komolyan kell venni, fontos a gyors és hatékony kivizsgálás és a májfoltok kialakulását okozó folyamatok diagnózisa, valamint ezek megfelelő kezelése.
Mindemellett azonban a májfoltok komoly esztétikai problémákat okozhatnak, hiszen jellemzően az arcon, a homlokon, illetve a száj körül jönnek létre. Éppen ezért fontos, hogy a napfény hatására ezek a pigmentfoltok egyrészt sötétebbé válnak, másrészt idővel területük megnövekszik. Ennek elkerülése érdekében nem csak a napfénytől, de a szoláriumtól is óvni érdemes a bőrfelületet.